Blog Prawo karne

  • Ewa Ornacka - polska dziennikarka i scenarzystka. Z wykształcenia pedagog. Pracę dziennikarską rozpoczęła na początku lat 90. w redakcji "Głosu Szczecińskiego".

23 maja / Sprawy (nie)zapomniane

Zabił 10-latkę siekierą - jest wyrok

Tragedia wydarzyła się 19 sierpnia 2015 roku w Kamiennej Górze. Dzień przed tragicznymi wydarzeniami Samuel N. otrzymał list z Powiatowego Urzędu Pracy, z którego dowiedział się o odmowie przyznania mu zasiłku dla bezrobotnych. Swoją złość i rozgoryczenie postanowił wyładować na pracownikach urzędu pracy, do którego udał się następnego dnia z siekierą schowaną w reklamówce. Z powodu dużej ilości interesantów znajdujących się w urzędzie, skazany odstąpił od pomysłu zemsty na jego pracownikach. Swoją frustrację wyładował na niewinnej, 10-letniej dziewczynce.

Niewyjaśnionym dla wszystkich pozostaje motyw tego zabójstwa. Samuel N. tłumaczył podczas procesu, że po wyjściu z urzędu błąkał się po mieście w poszukiwaniu sposobu na rozładowanie negatywnych emocji. Niestety Kamila znalazła się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie. Spacerowała bowiem z rodzicami po parku ciesząc się końcówką wakacji. Kiedy wchodziła do księgarni, napastnik zadał cios siekierą w tył głowy i ruszył do ucieczki. Został złapany przez zaalarmowanych przechodniów. Dziewczynkę natomiast przetransportowano do szpitala w Wałbrzychu, gdzie niestety zmarła.

Biegli powołani przez sąd nie stwierdzili choroby psychicznej u podejrzanego. Samuel N. przyznał się do winy.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wyrokiem z dnia 25 kwietnia 2016r. skazał Samuela N. na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo 10-letniej Kamili. Sąd orzekł także wobec sprawcy karę pozbawienia praw publicznych na okres 10 lat oraz zasądził od sprawcy po 100 000 złotych zadośćuczynienia dla każdego z rodziców zmarłej dziewczynki.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Obrońcy zabójcy planują wnosić apelację.

Komentarze (0)

Dodaj

Zobacz również...