Blog Prawo karne

  • Ewa Ornacka - polska dziennikarka i scenarzystka. Z wykształcenia pedagog. Pracę dziennikarską rozpoczęła na początku lat 90. w redakcji "Głosu Szczecińskiego".

  • Zbigniew Machowski - Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji we Wrocławiu.

Kim jesteśmy?

Ewa Ornacka

Dziennikarka, scenarzystka

Dziennikarka i scenarzystka. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła na początku lat 90. współpracą z "Głosem Szczecińskim". Przez wiele lat związana z tygodnikiem "Wprost". Tematykę przestępczości zorganizowanej podejmowała także na łamach tygodników "Prawo i Życie", "Newsweek", magazynu "Śledczy" oraz "Uważam Rze". Jest autorką książek i scenariuszy, między innymi głośnego bestsellera "Alfabet mafii", a także szeroko komentowanej "Wojny kobiet. Rzuciły wyzwanie sądom, policji i mafii" oraz innych. Opisuje kulisy przestępczości zorganizowanej, powiązania organów ścigania z półświatkiem, życiorysy seryjnych zabójców i gangsterów. Chętnie podejmuje się także tematów społecznych oraz prezentuje rzeczywistość kryminalną widzianą oczami kobiet.

Zbigniew Machowski

Radca prawny

Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji we Wrocławiu. Doświadczenia w sprawach karnych nabywał podczas aplikacji prokuratorskiej. Jako radca prawny chętnie reprezentuje swoich klientów w postępowaniach karnych. Własną kancelarię prowadzi od 2007 roku. Lubi dzielić się swoją wiedzą, dlatego od kilku lat jest patronem aplikantów radcowskich. Doktorant IV roku na Wydziale Prawa i Administracji w Szczecinie. W wolnym czasie trenuje brazylijskie jiu jitsu, biega i gra w squasha. Jest pasjonatem historii i literatury Włoch. W 2010 roku ukończył italianistykę.